Vabilo: X-FLEX in razvoj prožnosti ter agregatorstva v Sloveniji

Kaj: Vabilo na dogodek X-FLEX in razvoj prožnosti ter agregatorstva v Sloveniji

Kje: Fakulteta za elektrotehniko v Ljubljani

Kdaj: 15. 9. 2023

Ob zaključku evropskega projekta X-FLEX (Horizon2020) vas vljudno vabimo na dogodek na temo razvoja prožnosti v Sloveniji. Dogodek se bo odvil v petek, 15. 9. 2023, med 10. in 13. uro, na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani.

Namen dogodka je predstaviti ključne ugotovitve, dosežene med trajanjem projekta. Glavni cilj projekta je bil razviti in preizkusiti inovativne rešitve za čim večjo izrabo prožnosti znotraj obstoječega evropskega elektroenergetskega sistema ter hkrati osvetliti razvoj prožnosti v Sloveniji v širšem kontekstu. Poleg partnerjev projekta bodo spregovorili tudi strokovnjaki, ki so tesno povezani z razvojem prožnosti na tem področju. Predstavitvi bo sledila okrogla miza, na kateri bodo govorci razpravljani tudi o potencialu, pasteh in ovirah za agregatorje na področju prožnosti.

Govorci:

Okroglo mizo bo povezoval dr. Tomi Medved, Fakulteta za elektrotehniko, Univerza v Ljubljani

Za lažjo organizacijo dogodka vas vljudno prosimo, da potrdite udeležbo preko kratkega obrazca.

Veselimo se vaše udeležbe na dogodku in skupnega raziskovanja poti k bolj prožnemu energetskemu sistemu v Sloveniji!