Diplomski nalogi v sodelovanju z LESTom

8. septembra 2023

Kaj: Diplomski nalogi v sodelovanju z LESTom

Kje: Fakulteta za elektrotehniko, Univerza v Ljubljani

Kdaj: 25. avgust 2023

Konec avgusta sta svoji diplomski nalogi pod mentorstvom naših članov uspešno zagovarjala študenta Tadej Mavser in Iveta Matko.

Tadej Mavser je v svoji diplomski nalogi temeljito preučil možnost vzpostavitve trga za prožnost električne energije v Republiki Sloveniji. Na drugi strani pa se je Iveta Matko osredotočil na analizo inovativnih virov financiranja elektroenergetske infrastrukture. Njegovo delo je zajemalo študijo javno-zasebnih partnerstev, javnih naročil inovacij, zelenih obveznic, decentraliziranega financiranja ter množičnega financiranja.

Diplomski nalogi sta opravljala pod mentorstvom prof. Andreja F. Gubine in somentorstvom našega kolega Edina Lakića. Oba sta svoja zagovora odlično opravila, za kar jima iskreno čestitamo. Želimo jima uspešno nadaljevanje študijske in karierne poti.