OPENTUNITY 2. sestanek konzorcija

Kaj: OPENTUNITY 2. sestanek konzorcija

Kje: Nacionalna Tehnična Univerza Atene, Grčija

Kdaj: 9.-10. maj 2023

Konzorcij projekta OPENTUNITY se je drugič v živo zbral v Atenah na sestanku, ki je potekal med 9. in 10. majem. Srečanje je gostil grški partner ICCS v prostorih National Technical University of Athens.

Prvi dan sestanka se je pričel z obiskom prostorov operaterja distribucijskega omrežja HEDNO, kjer so nam zaposleni predstavili dejavnosti na področju pametnih mrež in integraciji obnovljivih virov, ter razkazali njihov center vodenja. Sestanek se je nadaljeval na Atenski tehnični univerzi, kjer je bilo predstavljen napredek preteklih mesecev po delovnih paketih in nadaljni koraki dela v projektu.

Med 21 partnerji konzorcija je bilo 5 partnerjev iz Slovenije: LEST, Kolektor SETUP, AVANT CAR, Elektro Ljubljana, Amibit in Elektro Primorska. S strani laboratorija sta se  srečanja udeležila Tomi Medved in Janez Gregor Golja.