Tekmovanje EESTEC Olympics 2.0

Kaj: Tekmovanje EESTEC Olympics 2.0

Kje: Fakulteta za elektrotehniko, Univerza v Ljubljani

Kdaj: 13. december 2023

Društvo EESTEC v sodelovanju s ŠEK (Študentski energetski klub) ponovno organizira enodnevno tekmovanje EESTEC Olympics 2.0.

Tekmovalci bodo tekmovali v sredo, 13.12.2023.  V četrtek 14.12.2023 pa vsi vljudno vabljeni na predstavitve rešitev in podelitev nagrade.

Teme izzivov so letos pripravili glavni sponzor tekmovanja, podjetje HSE (Holding slovenske elektrarne) in laboratoriji Fakultete za elektrotehniko (LPVO-Laboratorij za fotovoltaiko in optoelektroniko, LEST-Laboratorij za energetske strategije, LEON-Laboratorij za električna omrežja in naprave).

Tekmovalci bodo poskusili rešiti 3 izzive in se bodo potegovali za bogate nagrade.

Zeleni energetski prehod Slovenije bo težka naloga, ki pa jo mladi ambiciozni študenti vidijo kot izziv in ne problem. Tega se zavedajo tudi laboratoriji, ki vsakodnevno rešujejo podobne probleme.

Letos so pripravili izzive na različne teme, ki so:

• Vpliv novega tarifnega sistema
  • mobilnost in polnjenje el. Vozil
  • Oskrba Slovenije z el. energijo iz obnovljivih virov

Tekmovalci bodo poskušali najti najboljšo strategijo in najboljšo out of the box idejo.

Pridobili so bodo nova znanja, izkušnje in nova poznanstva.

Tekmovalci bodo tekmovali v sredo, 13.12.2023. V četrtek 14.12.2023 pa vsi vljudno vabljeni na predstavitve rešitev in podelitev nagrade.

Prijavnica za EESTEC Olympics 2.0:

Število udeležencev je omejeno, zato glejte, da se hitro prijavite!

Nagrade:

• Izmenjava s partnersko fakulteto projekta Aurora