KONFERENCA IEEE PES ISGT Europe 2023

Kaj: LEST na konferenci IEEE PES ISGT Europe 2023

Kje: Grenoble, Francija

Kdaj: 23.-26.10.2023

Konec oktobra je v Grenoblu v Franciji potekala konferenca IEEE PES ISGT Europe 2023. Konferenca je bila organizirana s strani organizacije IEEE Power & Energy Society (PES) in Univerze Université Grenoble Alpes, France. Konferenca ISGT je vodilna IEEE PES konferenca v Evropi, tematika  konference v splošnem pokriva razvoj elektroenergetskega omrežja ter aplikacije za širšo uporabo informacijskih in komunikacijskih tehnologij za naprednejše delovanje elektroenergetskih sistemov ter vključevanje obnovljivih in razpršenih virov energije. Letošnja prednostna tema konference je bila Spodbujanje rešitev za brez ogljična in stabilna pametna omrežja v prihodnosti”.

Letošnje izvedbe konference sta ste udeležila naša člana Matej Pečjak in Jernej Zupančič. Matej je drugi dan konference predstavil članek z naslovom v Odkrivanje sumljivega vedenja pri odjemu električne energije z uporabo mehke logike (angl. Detecting suspicious behaviour in power consumption with Fuzzy Logic) v katerem je predstavljen del raziskovalnih aktivnosti izvedenih v okviru projekta X-FLEX in STREAM. Jernej se je poleg konference udeležil tudi projektnega sestanka projekta REscoopVPP. Poleg strokovnega udejstvovanja sta naša sodelavca gostovanje v Franciji izkoristila tudi za spoznavanje mesta Grenoble, iz katerega prihaja veliko nekdanjih študentov, ki jih je tekom let gostil laboratorij za energetske strategije (LEST)