POLETNA ŠOLA: PRIJAVE SO ODPRTE!

19. aprila 2022

Kaj: Poletna šola 2022 v Solunu

Kje: Solun, Grčija

Kdaj: 28. – 30. junij 2022

Z veseljem objavljamo, da so prijave za poletno šolo v okviru projetov EUCENA in COMPILE odprte.

Več informacij o samem dogodku, programu in načinu prijave je dostopnih tukaj.

Po vsej Evropi se razvijajo energetska gibanja, ki poudarja potrebo državljanov in lokalnih skupnosti po dostopu do obnovljive in cenovno dostopne energije, kot sta sončna in vetrna energija, ter po dejavnem prispevanju k prehodu na pravičen, demokratičen in vključujoč energetski sistem po vsej Evropi.

Poletna šola bo spodbujala mreženje na balkanski ravni ter meddržavno izmenjavo idej, orodij, znanja in dobrih praks. Začela bo tudi utrjevati skupnostno energetsko gibanje v vzhodni Evropi, kjer se tovrsten koncept šele razvija. Pozdravila in utrdila bo tudi sodelovanje s partnerji iz srednje in zahodne Evrope, ki ima že močno tradicijo energetskih skupnosti.