Študentska izmenjava: Jelena Stojković

1. avgusta 2019

Kaj: Študentska izmenjava – Jelena Stojković, Univerza v Beogradu, Srbija

Kje: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko, LEST, Ljubljana, Slovenija

Kdaj: avgust 2019 – oktober 2019

Jelena Stojković je študentka podiplomskega študija Univerze v Beogradu in se je ekipi LEST pridružila v okviru 2-mesečnega izpopolnjevanja. Njen znanstveno-raziskovalni interes je usmerjen v visokofrekvenčne regulacije sistemov z nizko inercijo. Za izpopolnjevanje v okviru LEST-a se je odločila zaradi njihovega strokovnega znanja in izkušenj pri soočanju z izzivi v omrežjih z visoko stopnjo obnovljivih virov energije. Jelena je menja, da ni boljšega prostora za raziskovanje zelenih tehnologij kot je mesto Ljubljana – zelena prestolnica Evrope. Poleg raziskovalnega dela se veseli, da bo poletje preživela v Sloveniji, kjer bo lahko odkrivala slovensko podeželje in kulturo.