PRVO SREČANJE SKUPINE ZA MEDNARODNO SODELOVANJE PROJEKTA COMPILE

Kaj: Prvo srečanje skupine za mednarodno sodelovanje pri projektu COMPILE

Kje: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko, Ljubljana, Slovenija

Kdaj: 22. – 24. januar 2020

Koordinator projekta COMPILE Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko, Laboratorij za energetske strategije je gostil prof. Pramoda K. Singha z “Institute of Rural Management Anand” (IRMA) na prvem srečanju skupine za mednarodno sodelovanje.

V prvem delu srečanja sta izr. prof. dr. Andrej Gubina in dr. Tomi Medved predstavila projekt in njegove partnerje, prof. Singh pa inštitut IRMA ter kooperative v Indiji. Osrednji del srečanja je bil namenjen razpravi o načrtih za mednarodno sodelovanje ter o prihodnjih srečanjih, študijskih obiskih in poletnih šolah. Prva poletna šola, ki se je bodo udeležili tudi študenti s partnerske institucije v Indiji, bo potekala junija v Sloveniji.

Mednarodno sodelovanje je eno izmed najpomembnejših področij projekta COMPILE. Njegov glavni namen je namreč pridobiti dodatne vpoglede in znanje, kar bo pomagalo raziskati nove potencialne trge za COMPILE rešitve. IRMA je eden izmed dveh mednarodnih partnerjev, ki sodelujeta pri projektu.

Za več informacij o projektu obiščite uradno spletno stran.