COMPILE ZIMSKA ŠOLA 2021

Kaj: Projekt COMPILE je organiziral prvo zimsko šolo

Kje: Ljubljana & Luče

Kdaj: 6.–10. december 2011

Po tem, ko je bila prva poletna šola v okviru projekta COMPILE odpovedana zaradi pandemije, je organizatorjem končno uspelo izpeljati dogodek, in sicer v obliki zimske šole. Glavni organizator je bil Laboratorij za energetske strategije s FE UL, kooridnator projekta. Potekala je med 5. in 10. decembrom 2021, večinoma na domači instituciji, Fakulteti za elektrotehniko.

Zimska šola je gostila 21 udeležencev iz 15 držav in z različnih akademskih in strokovnih področij. Na enem izmed spletnih predavanj sta se pridružila tudi dva predstavnika mednarodnega projektnega partnerja iz Indije IRMA.

Cilj prve zimske šole je bil predvsem informiranje in motiviranje ter spodbujanje razprave na širšem nivoju. Vsak dan je bil posvečen drugi temi, ki je bila predstavljena na interaktiven način ter podkrepljena z odprto in neformalno razpravo:

• 1. dan – Uvod
  • 2. dan – Gradnja skupnosti
  • 3. dan – Obisk pilotne lokacije Luče
  • 4. dan – Tehnični dan
  • 5. dan – Zaključek

Podroben program, fotografije in druge informacije o dogodku so dostopne na spletni strani COMPILE.