8. Slovenska fotovoltaična konferenca

What: 8. Slovenska fotovoltaična konferenca

Where: Fakulteta za elektrotehniko, Ljubljana

When: 14. junij 2022

Na letošnji fotovoltaični konferenci so strokovnjaki predstavili najnovejše trende na področju raziskav in razvoja sončnih celic, fotonapetostnih modulov, razsmernikov ali fotonapetostnih sistemov. Podali so relevantne informacije o upravljanju in vzdrževanju fotonapetostnih sistemov, spregovorili o razvoju slovenskega fotovoltaičnega trga ter podali odgovore na vprašanja glede postavitve sončne elektrarne in priklapljanja v elektroenergetsko omrežje.

Naš sodelavec Jan Jeriha je predstavil projekt Compile in vzpostavitev energetske skupnost v občini Luče.

K razvoju fotovoltaične industrije veliko prispevamo tudi Slovenci. V začetku leta je namreč dr. Marko Jošt s Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani s sodelavci izdelal perovskitno-CIGS tandemsko sončno celico z do zdaj največjo, 24,2-% učinkovitostjo pretvorbe svetlobne energije v električno, dr. Marko Topič z iste fakultete pa je med drugim že več let predsednik Evropske tehnološke in inovacijske platforme za fotovoltaiko (ETIP PV).