1. COMPILE POLETNA ŠOLA: PRIJAVE SO ODPRTE

Kaj: 1. COMPILE poletna šola

Kje: Ljubljana & Luče

Kdaj: 8.–12. 7. 2020

Z veseljem vam sporočamo, da so prijave za prvo COMPILE poletno šolo odprte! Sprejemamo jih do 31. marca.

Več informacij o samem dogodku, programu in načinu prijave je dostopnih na spletni strani projekta COMPILE.

Glavni namen projekta COMPILE je prikazati možnosti energetskih otokov, ki zajemajo odročna območja ter območja, ki so šibko povezana z omrežjem, za razogljičenje oskrbe z električno energijo, gradnje skupnosti ter ustvarjanja okoljskih in družbenoekonomskih koristi. Poletna šola, ki je del COMPILE strategije usposabljanja, bo organizirana z namenom seznanjanja vodij energetskih skupnosti s tehničnimi vidikih omenjenih skupnosti. Cilj prve poletne šole je predvsem informiranje in motiviranje ter spodbujanje razprave na širšem nivoju – izven EU, predvsem v Indiji in na Kitajskem. Glede na to, da sta v projekt vključena dva mednarodna partnerja (CUMTB in IRMA), pričakujemo udeležence tudi iz Indije in Kitajske.