16. mednarodna konferenca European Energy Market

Kaj: 16. mednarodna konferenca European Energy Market (EEM19)

Kje: Fakulteta za elektrotehniko, Univerza v Ljubljani

Kdaj: 18. – 20. 9. 2019

ekipi LEST smo ponosni, da smo lahko organizirali in gostili konferenco EEM19 v Ljubljani. Na vodilni konferenci na temo evropskih energetskih trgov se nam je pridružilo več kot 300 udeležencev, ki so z nami razpravljali o izzivih in rešitvah modeliranja in načrtovanja energetskih trgov, regulativne politike, podnebnih sprememb in drugih vidikih energetskega sektorja.

Udeleženci iz 35 držav so na konferenci predstavili več kot 180 člankov na 28 vzporednih sejah. Poleg tega so lahko poslušali predstavitve 8 projektov, ki so del programa Horizon 2020, in tri plenarne razprave z domačimi in tujimi govorci. Poleg tega so bili na konferenci organizirani tudi tehnični ogledi in družabni dogodki.

Nekaj utrinkov s tridnevne konference si lahko ogledate na spletni strani EEM19 v foto galeriji.